Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Nesër ftoj LDK-në për të filluar bisedimet për qeverinë e re

Prizren Post | 23:20 - 06.10.2019

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

PRISHTINË – Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka dhënë intervistën e parë pas zgjedhjeve parlamentare për Dukagjinin.

Kurti ka thënë se sot ka ndodhur ndryshimi dhe çelësi i fitores sipas tij ishte populli.

“Opozita ka fituar në Kosovë dhe këtij ndryshimi i prinë Lëvizja Vetëvendosje”.

Ai ka thënë se nuk duhet të humbim kohë duke thënë se e sheh si partnerë LDK-në.

Kurti ka thënë se nga nesër do të ftojë LDK-në për të krijuar koalicionin.


Etiketa:
Arivisti Company