Nesër takimi Thaçi-Vuçiç, presidenti udhëtoi për Bruksel


E shtunë, 23 Qershor 2018

Prishtinë – Me ftesë të Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe për Siguri të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Bruksel.

Me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, Thaçi nesër do të zhvillojë takim edhe me Presidentin e Serbisë, Aleksander Vuqiç.

Ky takim organizohet në kuadër të fazës së fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet dy shteteve, njofton KK.

Etiketa: , ,
Të fundit