www.prizrenpost.com është në shitje.
Të gjithë të interesuarit mund të na kontaktojnë në:
info@prizrenpost.com ose +90 507 902 75 51

Me respekt,
Prizren Post

Nisin hetimet për vetëvrasjen e gjeneralit kroat në Hagë

Prizren Post | 14:15 - 30.11.2017

Sllobodan Praljak ishte njëri nga gjashtë ish-liderët politikë e ushtarakë të kroatëve të Bosnjës që u paraqit para gjykatës.

Vetëvrasja e Praljak nuk  është rasti i parë që ndodh në gjyqin e Hagës, transmeton gazetametro.net.

I dyshuari serb për krime lufte, serbi nga Kroacia Sllavko Dokmanoviç  u var në qelinë e tij më 1998, dhe shoku i tij poashtu serb i Kroacisë Milan Babiq u vetëvra në qelinë në vitin 2006.

Etiketa: