Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Nisin negociatat për formimin e Qeverisë

Prizren Post | 10:19 - 10.07.2017

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zyrtarët e koalicionit PDK-AAK-Nisma janë shprehur të bindur se do ta bëjnë qeverinë pa asnjë problem. 

Anëtarja e Kryesisë së AAK-së, Time Kadrijaj, e cila ka siguruar mandatin e deputetes, ka thënë për gazetën “Epoka e re” se Ramush Haradinaj tashmë i ka nisur negociatat për këtë çështje me individë dhe subjekte politike dhe, sipas saj, shumë shpejt do të formohet qeveria e re. 

Kurse përfaqësuesit ndërkombëtarë në Kosovë kanë bërë thirrje të formohet një qeveri e fortë, pasi ajo para vetes do të ketë shumë sfida.


Etiketa:

Bëni një koment

Arivisti Company