Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Obama lavdëron opozitën siriane

Prizren Post | 11:39 - 14.05.2014

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Washington, 14 maj – Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka takuar në Uashington liderin e opozitës siriane, Ahmad Jarba.

Obama i ka thënë Jarbas se presidenti sirian, Bashar al-Assad, ka humbur të gjithë legjitimitetin për të qeverisur Sirinë.

Ai po ashtu ka lavdëruar rolin e Këshillit Kombëtar Sirian në përpjekje për të gjetur një zgjidhje politike të krizës.

Jarba, nga ana e tij, ka falënderuar Shtetet e Bashkuara për ndihmën jo-vdekjeprurëse dhe humanitare në Siri.


Etiketa:

Bëni një koment