Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Pacolli takon tre ambasadorë, u flet për forcimin e shtetësisë së Kosovës ndërkombëtarisht

Prizren Post | 19:11 - 11.09.2017

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

“Duke i falënderuar ata për vizitën, zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli diskutoi për forcimin e shtetësisë dhe subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës, si dhe për prioritetet në politikën e jashtme të Kosovës. Pacolli ka veçuar angazhimet e mëdha që i presin institucionet në përmbushjen e agjendës evropiane, ndërsa ka shprehur mirënjohjen e popullit dhe Qeverisë për përkrahjen e vazhdueshme të këtyre shteteve për zhvillimin dhe përparimin e Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Jashtme.

Duke vlerësuar lartë marrëdhëniet bilaterale ndërmjet Kosovës dhe Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë, ministri Pacolli theksoi vullnetin e Qeverisë së Kosovës për fuqizimin e mëtutjeshëm të marrëdhënieve të Kosovës me këto vende.


Etiketa:

Bëni një koment

Arivisti Company