Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Pacolli tregon emrat e ministrave të AKR’së

Prizren Post | 18:37 - 08.09.2017

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Pos Pacollit i cili do të mbajë edhe postin e zëvendëskryeministrit të parë edhe atë të ministrit të Punëve të Jashtme, vetë Pacolli ka treguar se në Ministrinë e Punëve të Brendshme ka propozuar Flamur Sefaj, për ministre të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitajn, ndërsa ka konfirmuar atë që ka raportuar një natë më parë Koha.net se Valdrin Lluka pritet të marrë nën drejtim Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik.

AKR-ja e Behgjet Pacolit u bë pjesë e PAN-it, fillimisht me kushtin që asaj t’i takonin 5 ministri dhe posti i zëvendëskryeministrit të parë, por iu desh të heqë dorë nga Ministria e Bujqësisë për të cilën insistonte që ta mbante Lista Serbe. Presionit të saj iu dorëzuar PANA, derisa nesër pritet votimi në Kuvend i Qeverisë Haradinaj, në seancën e jashtëzakonshme e cila është thirrur për në orën 16:00.


Etiketa:

Bëni një koment