Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Pacolli vizita nëpër Europë, për lëvizjen e lirë të kosovarëve

Prizren Post | 17:34 - 19.06.2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Prishtinë – Shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli njofton se në vazhdën e vizitave të shumta në Evropë, aktualisht ndodhet në Austri.

Ai në profilin e tij në Facebook ka shkruar se aty do takohet me Ministren e Punëve të Jashtme të Austrisë, Karin Kneissl dhe më pas do të vazhdojë për në Holandë, Lihtenchtein dhe Zvicër ku gjithashtu do të takohet me homologët e tij dhe personalitete tjera me rëndësi.

“Tema kryesore, marrëdhëniet bilaterale, lëvizja e lirë e qytetarëve të Kosovës dhe procesi i integrimeve”, ka theksuar Pacolli.


Etiketa:

Bëni një koment

Arivisti Company