Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Pas armëpushimit Talibanët vrasin 30 ushtarë afganë

Prizren Post | 09:13 - 20.06.2018

Kabul – Për nder të muajit të Ramazanit dhe festës së Fitër Bajramit, Presidenti i Afganistanit Ashraf Ghani, kishte njoftuar se do të mbajë armëpushim me Talibanët.

Por sot ata kanë ndërmarr aksionin më vdekjeprurës ndaj forcave afgane që prej përfundimit të armëpushimit.

Reuters njofton se sot janë vrarë 30 ushtarë afganë në një aksion të Talibanëve.

Lajmi për vdekjen e 30 ushtarëve është konfirmuar nga organet zyrtare të sigurisë në Afganistan, njofton KK.


Etiketa:
Arivisti Company