Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Pas fyerjeve të vazhdueshme, Özil lë kombëtaren gjermane

Prizren Post | 08:02 - 23.07.2018

Mesfushori Mesut Özil ka dhënë deklarime befasuese, pasi ka bërë të ditur se nuk do të luajë më për Gjermaninë.

Ai në një publikim të tij përmes Twitter ka thënë se skuadra gjermane po i jap atij ndjenjë të racizmit dhe të mosrespektit.

Si rezultat Özil pritet të largohet nga kombëtarja gjermane e futbollit duke e akuzuar atë për racizëm.


Etiketa:
Arivisti Company