Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Pochettino: Liverpooli shumë i fortë, Klopp trajner fantastik

Prizren Post | 01:03 - 01.06.2019

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, ka folur në konferencë për shtyp në prag të finales së Ligës së Kampionëve ndaj Liverpoolit.

Ai tha se ende nuk e ka vendosur formacionin, ku edhe Harry Kane është rikthyer.

“Lojtarët nuk dinë asgjë akoma. Kemi edhe një seancë stërvitore dhe më pas do të vendos. Është e dhimbshme të jesh i detyruar të aktivizosh vetëm 11 lojtarë nga minuta e parë në ndeshje të tilla”.

“Nuk e kam të lehtë të marr vendime për ndeshjen e nesërme. Gjithsesi, jam i bindur se do të bëjmë zgjedhjet e duhura. I kam kërkuar UEFA-s të kem mundësinë të marr të gjithë skuadrën në fushë nesër para ndeshjes, në mënyrë që ta bëjmë të gjithë bashkë fotografinë tradicionale”.

Ai ka folur edhe për Jurgen Kloppin e Liverpoolit, duke e konsideruar si fantastik.


Etiketa:

Bëni një koment