Policia e konfirmon arrestimin e Zekës për mashtrim me viza

Prishtinë – Policia e Kosovës ka konfirmuar për Insajderin se sot ka arrestuar deputetin e Nisma për Kosovës, Milaim Zeka.

“Mund të ju konfirmojmë se sot Policia e Kosovës ka intervistuar personin me inicialet M.Z. lidhur me veprën qe ndërlidhet me ,,Mashtrim” dhe shmangie nga tatimi. Lidhur me këtë rast Policia e Kosovës te gjitha veprimet e mëtejme do ti ndërmerr ne konsultim dhe koordinim me prokurorine kompetente”, ka thënë Daut Hoxha.

Arrestimi i Zekës ka ndodhur pak ditë pasi ‘Insajderi’ ka publikuar hulumtimin për një skem mashtrimi me viza, në të cilin dyshohet se Zeka ka qenë i implikuar, duke krijuar një biznes të tillë bashkë me partnerin e tij biznesmen Ilir Kransiqi.

920 kosovarë kanë provuar të emigrojnë në Gjermani me viza pune nëpërmjet një agjencie punësimi e cila në fakt ishte një skemë mashtrimi e deputetit Milaim Zeka dhe partnerit të tij, Ilir Krasniqi.

Etiketa: , , ,

Leave a Reply