Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Presidenti Erdoğan takim me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama

Prizren Post | 17:11 - 29.06.2016

Ankara – Rama pritet që së bashku me Kryeministrin e Turqisë, Binali Yıldırım të marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së urës Osman Gazi dhe në programin e iftarit.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur sot në një takim në rezidencën presidenciale në Ankara Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, raporton Anadolu Agency (AA).

Gjithashtu Rama pritet që së bashku me Kryeministrin e Turqisë, Binali Yıldırım të marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së urës Osman Gazi dhe në programin e iftarit.

Gjatë kësaj vizite do të diskutohet për marrëdhëniet shumëdimensionale bilaterale në të gjitha frontet mes Shqipërisë dhe Turqisë si dhe për përmirësimin e bashkëpunimit në çështjet rajonale dhe ndërkombëtare.


Arivisti Company