Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Presidenti i Interit: Ja pse e shitëm Shaqirin

Prizren Post | 11:56 - 27.08.2015

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Presidenti i Interit, Erick Thohir, Xherdan Shaqiri, ka zbuluar arsyet pse e shitën Xherdan Shaqirin.

Mesfushori shqiptar pak ditë më parë iu bashkua Stoke Cityt nga skuadra “Nerazure”.

Njeriu i parë i Interit, ka thënë se Shaqiri u shit për shkak se ai nuk përshtatej me sistemin e punës që bën trajneri Roberto Mancini.

“Shaqiri? Ai nuk përshtatej me Mancinin dhe sistemin e tij”, ka thënë Thohir.


Etiketa:

Bëni një koment