Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Presidenti zotohet se nuk do të diskutohet për dialogun në Paris

Prizren Post | 10:54 - 26.10.2018

PRISHTINË – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka konfirmuar se Kosova do të marrë pjesë në takimin e Parisit më 11 nëntor.

Por, atje presidenti ka thënë se nuk do të diskutohet për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, ani pse në këtë takim do të jetë edhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq.

Mediat kanë raportuar se në takimin e Parisit ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit do të diskutohet edhe për dialogun.


Etiketa:
Arivisti Company