Prishtina po hedh naftë në zjarr


E premte, 21 Dhjetor 2018

BEOGRAD – Hedhje e naftës në zjarr. Kësisoj kryeministri grek Alexis Tsipras ka komentuar sot në Beogard vendosjen e taksës prej 100 për qind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia si dhe krijimin e Ushtrisë së Kosovës.

Shefi i Qeverisë greke pas takimit që pati atje me presidentin serb Aleksandar Vuçiq bëri me dije se gjatë takimit folën mbi këto dy tema dhe rreth asaj se “Prishtina nuk po kontribuon në stabilitetin në rajon”, transmeton Klan Kosova.

Etiketa: , , , ,
Të fundit