Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Prizren, arrestohet i dyshuari që kishte lënduar rëndë një person

Prizren Post | 10:50 - 18.12.2018

PRIZREN – Me datën 17 dhjetor rreth orës 16:20, Policia në Prizren pas një pune hetimore të njësiteve relevante policore, është arritur të identifikohet dhe të arrestohet personi i dyshuar (J. L.), i cili dyshohet se më 20.10.2018 ka kryer veprën penale ‘lëndim i rëndë trupor’, i cili rast ka ndodhur në Prizren, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Policia shton se viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është ndalur për tretman të mëtutjeshëm mjekësor, transmeton Koha.net.

Lidhur me rastin janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme procedurale, duke përfshirë intervistimin e personit të dyshuar.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit i shqiptohet masa e ndalimit policor për 48 orë.


Etiketa:
Arivisti Company