Pulisic preferon transferimin te Liverpooli, jo te Chelsea


E hënë, 3 Dhjetor 2018

Ylli i Dortmundit favorizon The Reds kundrejtë The Blues.

Christian Pulisic do të preferonte të bashkohej me Liverpoolin se sa me rivalët e tyre të Premier League Chelsea, raporton Evening Standard.

Lojtari i Borussia Dortmund është një njeri në kërkesë përpara dritares së transferimit të janarit, me oferta të mëdha parash.

Chelsea thuhet se ka mbajtur bisedime fillestare, por klubi aktual i Pulisic kërkon 70 milionë funte (78.5 milion euro) dhe se përfaqësuesi i Shteteve të Bashkuara dëshiron të qëndrojnë për një kalim në Anfield.

Etiketa: , , , ,