Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Rama: Mos bini preh e provokimeve të opozitës!

Prizren Post | 16:18 - 29.02.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tiranë – “Ruani qetësinë në Kuvend, mos bini pre e provokimeve të opozitës!” Kjo ishte një ndër porositë që kryeministri Edi Rama u bëri deputetëve të grupit parlamentar të PS-së.

Kryeministri u kërkoi ligjvënësve socialistë të ruajnë gjakftohtësinë dhe të mos bien preh e sjelljes që mund të bëjë opozita në seancë.

Javën e kaluar opozita bllokoi seancën parlamentare, duke goditur me vezë kreun e qeverisë.

PD-ja ka paralajmëruar se do të vijojë bllokimin e seancave parlamentare deri në momentin që Kuvendi të kalojë ligjin për dekriminalizimin.


Etiketa:
Arivisti Company