Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Real Madrid është duke ndjekur Hazardin dhe Cavanin

Prizren Post | 09:54 - 24.11.2018

Presidenti Florentino Perez po synon të dy lojtarët për në janar.

Presidenti i Real Madrid Florentino Perez po synon Eden Hazard dhe Edinson Cavani në janar, sipas Don Balon.

Chelsea nuk dëshiron të shesë Hazard, por përfaqësuesi i Belgjikës nuk do të nënshkruajë një marrëveshje të re, ndërsa kostoja e tij do të jetë në veri prej 100 milionë eurosh, përfshirja e Marco Asensio ose e një tjetër lojtari mund të ndihmojë në sjelljen e çmimi më poshtë.

Cavani është gjithashtu interesant pasi konflikti i tij me Neymar në Paris Saint-Germain mund të detyrojë daljen e tij, por ka shqetësime për një pagesë të lartë për një lojtar mbi moshën 30 vjeçare.


Etiketa:
Arivisti Company