Reali do t’i mbajë të dy portierët


E martë, 13 Maj 2014

Shefat e Real Madridit kanë vendosur që edhe në sezonin e ardhshëm t’u besojnë portierëve aktualë.

Edhe pse ka ekzistuar një pakënaqësi te Iker Casillas për shkak të humbjes së pozitës startuese, kapiteni është i gatshëm të vazhdojë të luftojë për vendin e tij.

Ndërkohë, të njëjtën gjë është i gatshëm ta bëjë edhe Diego Lopez, i cili ka thënë se do të largohet vetëm nëse këtë ia kërkon klubi.

Bordi i Los Blancos dëshironte të largojë njërin nga portierët dhe të sjellë një tjetër, porse ka vendosur t’i mbajë të dy.

Carlo Ancelotti gjatë këtij edicioni e ka angazhuar Lopezin në La Liga, kurse Casillas ka luajtur në Kupën e Mbretit dhe në Ligën e Kampionëve.

Etiketa: ,