Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Refuzohet oferta e parë e Arsenalit për Gelson Martins

Prizren Post | 14:44 - 08.06.2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Skuadra angleze Arsenal po tenton ta përforcoj repartin ofensivë për stinorin e ri.
Objektivi kryesor i Arsenalit për fazën ofensive është sulmuesi portugez Gelson Martins.

23-vjeçari ka pasur një vit mjaft të mirë te Sportingu dhe është dëshira kryesore e trajnerit Unay Emery.

Reprezentuesi i Portugalisë ka arritur të shënoj 13 gola dhe të bëj po aq asistime në të gjitha garat me Sportingun.

Arsenali ka provuar transferimin e portugezit por oferta e parë e tyre u refuzua.


Etiketa:

Bëni një koment

Arivisti Company