Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Robben pensionohet në moshën 35 vjeçare

Prizren Post | 19:12 - 04.07.2019

Arjen Robben ka njoftuar së është pensionuar nga futbolli në moshën 35 vjeçare. Holandezi i kaloi pothuajse dy dekada në kulmin e futbollit evropian, duke luajtur me klube të mëdha si PSV, Chelsea, Real Madrid dhe Bayern Munich.

Ai lëshoi ​​një deklaratë të enjten pasdite, ka i ka njoftuar fansat e futbollit me pensionimin e tij.

“Unë kam qenë duke menduar shumë gjatë javëve të fundit. Siç të gjithë e dinë, kam marrë kohë për të marrë një vendim të informuar për të ardhmen time pas ndeshjes së fundit me Bayern Munchen”.

“Unë [kam] vendosur për t’i dhënë fund karrierës sime si futbollist profesionist”.

“Është pa dyshim vendimi më i vështirë që unë e kam marr në karrierën time. Ishte një vendim ku “zemra” dhe “mendja” u përplasën. Prandaj do të ndalem përfundimisht, por është mirë në këtë mënyrë”, ka shkruar Robben.


Etiketa:
Arivisti Company