Robertson: Gjyqtarët të kenë kujdes me Neymarin


E hënë, 17 Shtator 2018

Mbrojtësi i majtë i Liverpoolit, Andrew Robertson, u ka bërë thirrje gjyqtarëve të ndeshjes, që t’i mbajnë një sy kah Neymar, pasi ai di të simulojë.

Liverpooli e pret të martën PSG-në në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Robertson është në dijeni të talentit të padiskutueshëm të yllit të PSG-së, por ai thotë se gjyqtari Cuneyt Cakir duhet ta shikojë me kujdes këtë lojtar.

“Ajo që di unë është se ai është një lojtar i klasit botëror dhe ne duhet të jemi të kujdesshëm ndaj tij”.

“Aftësitë e tij flasin për të. Po, njerëzit thonë se ai rrëzohet lehtë, por kjo nuk varet nga ne. Këtë gjë e vendos gjyqtari. Do të qëndrojmë larg kësaj”, ka thënë Robertson.

Etiketa: , , , ,
Të fundit