Roger Federer njofton pensionimin


E enjte, 15 Shtator 2022

Tenisti zviceran, Roger Federer njoftoi të enjten se do të pensionohet nga tenisi.

Ai tha se para pensionimit, ka edhe një turne javën e ardhshme.

Laver Cup do të jetë turneu i tij i fundit.

“Siç e dini shumë prej jush, tri vitet e fundit kanë qenë sfiduese për mua, për shkak të lëndimeve dhe operacioneve. Kam punuar shumë për t’u rikthyer në formë, por gjithashtu i di kapacitetet dhe kufijtë e trupit tim. Jam 41 vjeç”, ka shkruar Federer në Instagram.

Etiketa: , ,

Leave a Reply