Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Ronaldo në gjueti për golin e 500 –të në karrierë

Prizren Post | 07:43 - 27.09.2015

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ylli i Real Madridit Cristiano Ronaldo sot kundër Malagës zhvillon ndeshjen752-të në karrierën e tij dhe pret të shënojë golin e 500-të në karrierë.

Fituesi aktual Topit të Artë deri mw tash ka shënuar 499 gola në karrierë, duke shënuar 321 gola në fanellën e Realit, 118 për Manchester United, pesë për Sportingun dhe55 për Kombëtaren e Portugalisë.

Me këmbë të djathtë ka shënuar 325 gola, me të majtën 89, ndërsa me kokë 83. Deri mw tash në karrierë ka shënuar 37 herë tregolësh.

Është i vetmi në historinë e Realit që ka shënuar më shumë gola se sa që ka zhvilluar ndeshje(321-305). Në këtë stinor ka shënuar 8 gola vetëm në dy ndeshje.


Bëni një koment