Rusia ka kryer tri teste me raketa balistike


E premte, 27 Tetor 2017

Tri raketa balistike janë hedhur nga lokacione të ndryshme, dy nga deti Okhotsk, në veri të Japonisë dhe një nga deti Barents, në oqeanin Arktik .

Në deklaratë thuhet se forcat ushtarake ruse “po bëjnë ushtrime për të menaxhuar forcat e tyre bërthamore”.

Ndër të tjera, në deklaratë thuhet se të gjitha objektivat e operacionit janë kryer me sukses.

Etiketa: ,
Të fundit