Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Sane ndali pamposhtmërinë e Liverpoolit për t`i dhënë frymë garës për titull

Prizren Post | 23:17 - 03.01.2019

Goli i minutës së 72-të nga Leroy Sane i ka dhënë përsëri jetë garës për titull të Premier Ligës, pasi Manchester City mundi Liverpoolin me rezultat 2-1.

Sulmuesi Sane u bë vendimtar, pasi Manchester City rivitalizoi mbrojtjen e tyre të titullit dhe me një fitore të rëndësishme 2-1 në stadiumin Etihad përfundoi pamposhtmërinë Liverpoolit në Premier League.


Etiketa:
Arivisti Company