Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Serë me kanabis në Milot, policia arreston kultivuesin

Prizren Post | 08:33 - 28.03.2019

MILOT – Pas informacioneve të marra në rrugë operative, Policia e Kurbinit bëri të mundur gjetjen dhe shkatërrimin e një mini sere në territorin e banesës së shtetasit F.H., në Milot, në të cilën ishin mbjellë 295 fara kanabisi në kubikë.

Arrestimi u bë në kuadër të operacionit të koduar “Miloti”. Shërbimet e Policisë kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit F.H., 50 vjeç, banues në Milot, si kultivues i tyre.

Policia e Kurbinit në bashkëpunim me Prokurorinë po vijojnë punën për dokumentimin e plotë ligjor të kësaj vepre penale, për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale të tentativës për kultivim tê bimëve narkotike, njofton TCH.


Etiketa:
Arivisti Company