Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Shembja e Teatrit Kombëtar, protestuesit me parulla: “S’e bëri tërmeti e bëri pushteti”

Prizren Post | 20:17 - 17.05.2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

TIRANË – Teksa situata mbetet e tensionuar në kryeqytetin e Shqipërisë, protestuesit kanë realizuar disa parulla në shenjë të revoltës së tyre dhe kundërshtisë së shembjes së Teatrit Kombëtar.

“Jetojmë për lirinë”, “S’e bëri tërmeti e bëri pushteti”- janë disa prej tyre.

Ndërkohë protestuesve u është bashkuar edhe aktori Neritan Liçaj, i liruar nga komisariati numër 4, i cili u shoqërua nga policia bashkë me artistë, protestues dhe përfaqësues të opozitës pak orë më parë, njofton TCH.


Etiketa:

Bëni një koment