Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Shorti i 1/8 së finales së FA Cup

Prizren Post | 20:22 - 31.01.2016

Londër – Duele shumë interesante janë përcaktuar pas hedhjes së shortit për raundin e pestë të Kupës FA.

Kryendeshja e kësaj faze është padyshim ajo ndërmjet Chelseat dhe Manchester Cityt.

Manchester Unitedi ka një përballje të lehtë kundër skuadrës që bën gara në League One, Shrewsbury Town.

Arsenali e ka përballë Hull Cityn, ndërsa Liverpooli (nëse arrin ta eliminojë West Hamin) do të ndeshet me Blackburn Rovers.

Chelsea v Manchester City

Reading v West Brom/Peterborough

Watford v Leeds United

Shrewsbury Town v Manchester United

Blackburn Rovers v Liverpool/West Ham United

Tottenham v Crystal Palace

Arsenal v Hull City

Bournemouth v Everton

Ndeshjet do të luhen ndërmjet 19 dhe 22 shkurt.


Etiketa:
Arivisti Company