Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Shpërthim i madh në Ankara, më shumë se 27 të vdekur dhe 75 të plagosur

Prizren Post | 20:02 - 13.03.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ankara – Civilët shënjestër e terrorizmit: 27 të vdekur dhe 75 të plagosur nga shpërthimi në Ankara.

Prefektura e Ankarasë ka njoftuar se si pasojë e shpërthimit të një automjeti të ndodhur gjatë orës 18:45 minuta në parkun Güven në rajonin Kızılay të Ankarasë në vendngjarje kanë humbur jetën 27 persona si dhe janë plagosur afërsisht 75 të tjerë të cilët janë dërguar për mjekim në spitale të ndryshme./Prizren Post/


Etiketa:

Bëni një koment