Shqiptarët përgjithmonë miq me Turqinë [FOTO]

20161112162633786646

Ndeshja Turqi – Kosovë ka mbledhur shumë tifozë shqiptarë që jetojnë në Turqi, të cilët kanë shkuar të përkrahin përfaqësuesen e Kosovën.

Tifozët shqiptarë kanë shpalosur një flamur me mbishkrimin “përgjithmonë miq”, ndërsa në të janë flamuri i Turqisë dhe ai kombëtar shqiptar, transmeton Koha.net.

Kurse përveç kësaj ata mbajnë edhe shalle me flamurin e Kosovës dhe Turqisë, por nuk mungon edhe flamuri “Autochthonous” raporton Koha.net.

Atmosferën e bukur që ka mbretëruar para takimit Turqi – Kosovë, që filloi në ora 18:00, mund ta shikoni në pamjet e më poshtme.

20161112162528207

20161112162539486

Leave a Reply