Si mundet Liverpooli të ndalojë Bayernin pa Van Dijkun e pazëvendësueshëm?


E hënë, 18 Shkurt 2019

Pezullimi i holandezit lë Jurgen Kloppin me një vendim të madh për të bërë mes Fabinho apo Jordan Henderson përpara përplasjes së Ligës së Kampionëve të martën kundër bavarezëve.

Klopp duhet të ketë pritur që herëdo kur do të duhet ta bëjë atë thirrje në një ndeshje të madhe këtë sezon.

Ai ndoshta nuk e imagjinonte, megjithatë, vendimi do të ishte cili prej tyre do të luante në gjysmën e fushës në përballje të Ligës së Kampionëve.

Pezullimi i Virgil van Dijk, i shoqëruar me mungesën e Joe Gomez dhe çështjet e vazhdueshme të palestrës së Dejan Lovren, do të thotë se Reds duhet të gjejnë një zgjidhje alternative për një problem të madh. Joel Matip ka nevojë për një partner, ndërsa Robert Lewandowski dhe Co duhet të ndalen.

Etiketa: , , , ,