Situatë kritike në Maqedoni: Këta janë deputetët e lënduar në Kuvend


E enjte, 27 Prill 2017

Shkup – Sipas informacioneve brenda Kuvendit ka ndodhur dhunë e vërtetë, ku me sende të forta janë sulmuar Oliver Spasovski, lideri i LSDM-së Zoran Zaev, ku edhe dolën pamjet i cili ishte i mbuluar me gjak, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Të plagosur kanë mbetur edhe Radmilla Sheqerinska dhe Damian Mançevski dhe një tjetër deputet nga LSDM si dhe gazetarët. Jozyrtarisht mësohet se edhe Ziadin Sela është sulmuar nga protesteusit.

Gjithashtu flitet për edhe të lënduar tjerë.

Etiketa: , ,
Të fundit