Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Solana: NATO t’i kërkoj falje Erdoganit, e dinte se puçi do të bëhej në Turqi

Prizren Post | 16:47 - 16.07.2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ish-Sekretari i NATO-s Javier Solana me rastin e dy vjetorit të tentim grusht shtetit në Turqi, në rrjetin social Twitter shpërndau një video me pamjet e grusht shtetit të dështuar.

Mbishkrimi i videos ishte shkruar në formë dëshmie që NATO atë natë e dinte se do tentohej të bëhej grusht shtet. Megjithatë Turqia nuk ishte paralajmëruar nga NATO, Solana thotë se ajo duhet t’i kërkojë falje presidentit Erdogan, njofton Prizren Post.

Kjo dëshmi mori vëmendje të madhe në mediat e shkruara dhe ato elektronike në Turqi.

Ky është tweeti që Solana e postoi në Twitter:


Etiketa:

Bëni një koment

Arivisti Company