Sot mbahet tryeza e partive politike e thirrur nga PSD

Prishtinë – Në Kuvendin e Kosovës, sot mbahet tryeza e partive politike e thirrur nga Partia Socialdemokrate (PSD).

Tryeza ishte paraparë të mbahej më 18 qershor, por ishte shtyrë për shkak të varrimit të Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Ramush Haradinaj.

Tryeza të kësaj natyre kanë thirr edhe LDK, PDK dhe Vetëvendosje, ku është kërkuar një koordinim i partive politike për çështjet e rëndësishme që e presin Kosovën.

Etiketa: , ,

Leave a Reply