Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Tërmet me magnitudë 5.3 rihter në zonën turistike të Turqisë

Prizren Post | 11:36 - 08.08.2017

Ende nuk dihet nëse ka viktima apo të plagosur. Bodrumi është një vend turistik për turqit dhe të huajt gjatë sezonit veror.

Ndërkohë këto lëkundje vijnë një muaj pasi 2 persona mbetën të vrarë dhe 200 të tjerë të plagosur, nga një tërmet i fuqishëm në Bodrum dhe ishujt grek.

Madje tërmeti shkaktoi dhe një cunam të vogël duke përmbytur disa zona.


Etiketa:

Bëni një koment