Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Thaçi do të përballet me protesta në sheshet e Republikës

Prizren Post | 09:14 - 20.02.2019

PRISHTINË – Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, në një intervistë për gazetën “Bota sot” ka thënë se, Lëvizja Vetëvendosje e cilëson si të rrezikshëm aventurën e presidentit Hashim Thaçi, ku sipas Konjfucës, kjo aventurë ishte personale dhe e vetmuar e tij deri para disa muajsh.

Ai ka paralajmëruar protesta gjithë popullore nëse presidenti Thaçi vazhdon në planet e tij në prekjen e territorit, e gjithashtu ka folur edhe për “Pranverën Shqiptare”, të cilën kreu i Vetëvendosjes e paralajmëroi para pak javësh.


Etiketa:
Arivisti Company