Thiago është rikthyer dhe është i gatshëm që të dominojë ligën angleze

Mesfushori i Spanjës është përsëri në formë pas një dëmtimi në gju dhe është i gatshëm t’i japë Jurgen Klopp-it një rritje të madhe ndërsa gara e titullit fillon të nxehet.

Ishin vetëm 20 minuta. Vetëm 20 pasime të çuditshme, disa goditje me kokë dhe një goditje e bllokuar.

Dhe në fund të fundit, nuk ishte e mjaftueshme për ta kthyer një barazim të dobët në një fitore të paçmuar.

Megjithëse kjo nuk i ka ndaluar tifozët e Liverpoolit të entuziazmohen dhe as nuk duhet ta bëjnë.

Thiago Alcantara është kthyer dhe është i gatshëm që më në fund të qëndrojë në Premier League.

Ka qenë një fillim zhgënjyes për jetën në Angli për reprezentuesin spanjoll. Pasi arriti në Anfield mes shumë bujëve në shtator, ai deri më tani ka qenë i kufizuar në vetëm tre paraqitje, gjithsej 155 minuta; një fillim, një gjysmë dhe deri në Newcastle të mërkurën, një kameo jashtëzakonisht premtuese.

Ky nuk është faji i tij, natyrisht. Një test pozitiv i koronavirusit i prishi javët e hershme në Merseyside, dhe sezoni i tij u ndërpre nga një sfidë e egër nga Richarlison në Everton, e cila e la atë me një dëmtim në gju që do ta mbante jashtë për më shumë se dy muaj.

Liverpool, ka bërë mirë në mungesë të tij. Ata e kanë kapur veten në krye të Premier League dhe kanë përparuar normalisht në Ligën e Kampionëve.

Etiketa: , ,

Leave a Reply