UEFA do të testojë kthimin e pjesshëm të tifozëve në Super Cup midis Bayern dhe Sevilla


E martë, 25 Gusht 2020

Një numër i zvogëluar i spektatorëve do të lejohet të marrin pjesë në takimin midis sezonit të kaluar të Ligës së Kampionëve dhe fituesve të Europa League në Budapest.

UEFA ka njoftuar se do të testojë kthimin e pjesshëm të tifozëve në përplasjen e fundit të Superkupës së muajit të ardhshëm midis Bayern Munich dhe Sevilla në Puskas Arena në Budapest.

Fushata 2019-20 sapo ka përfunduar mes krizës së koronavirusit, e cila shkaktoi një vonesë tre-mujore në ligat kryesore të Europës midis Marsit dhe Qershorit.

Sidoqoftë, ndalimi i tifozëve të marrin pjesë në ndeshje tashmë është hequr në Francë, me deri në 5,000 njerëz në ndeshje lejohen të shikojnë ekipet e tyre nga stenda, tani që fushata e re e Ligue 1 është duke u zhvilluar zyrtarisht.

Premier League, Serie A, La Liga dhe Bundesliga ende nuk kanë përshkruar ndonjë plan të ngjashëm, por UEFA tani është duke u përgatitur të mirëpresë mbështetësit për ndeshjen e parë të madhe europiane në sezonin e ardhshëm.

Etiketa: , , , , , ,
Të fundit