Unë votoj për Xherdan SHAQIRI Personi i vitit nga bota shqiptare!

Unë votoj për Xherdan SHAQIRI Personi i vitit 2013 nga bota shqiptare!

  • Jo (43%, 87 Vota)
  • Po (57%, 114 Vota)

Numri i votuesve: 201

Loading ... Loading ...

Xherdan Shaqiri (lindi më 10 tetor 1991 në Zhegër, Gjilan), është futbollist shqiptar i cili luan si mesfushor për Bayern Munich në Bundesligen gjermane dhe për përfaqësuesen zvicerane.

Xherdan Shaqiri emigroi në Zvicër si fëmijë dhe luajti për KF LLuçani Junior fitoi kepucen e arte pastaj u transferua ne FC Bazel në ekipin e të rinjve. Shaqiri nënshkroi kontratën profesionale të tij të parë me FC Basel më 2 janar 2009 e cila do të zgjatë deri në janar 2011. Ai debutoi në Basel si zëvendësues në ndeshjen e hapjes së sezonit 2009/2010 kundër FC St Gallen më 12 korrik 2009. Më 9 nëntor, ai shënoi golin e tij të parë për FCB, në një fitore 4-1 ndaj Neuchâtel Xamax si vendas.

Etiketa: ,

Leave a Reply