Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Van Persie rikthehet përsëri në Premierligë

Prizren Post | 14:15 - 30.06.2017

Sulmuesi i njohur holandez, Robin Van Persie mund të rikthehet në Angli gjatë kësaj vere

Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit dhe Arsenal nuk dëshiron të vazhdojë aventurën në Turqi tek Fenerbahce.

Sipas mediae britanike, në ndjekje të  holandezit është vënë skuadra e Crystal Palace. Ky ekip do të drejtohet nga një bashkëkombësi i Van Periset, Frank de Boer.

De Boer mund të jetë një arsyeje e madhe që Van Persie të rikthehet në Premierligë, ligë të cilën e njeh shumë mirë, raporton Express.


Etiketa:
Arivisti Company