Vazhdojnë përqafimet për Lionel Messin, mediat ankohen për pasiguri të lojtarëve


E mërkurë, 1 Nëntor 2017

Pjesa më befasuese pas pjesës së parë ishin në ndeshjen Olympiacos-Barcelona, ishte kur një tifoz u fut në fushë dhe përqafoi Lionel Messin.

Më befasuese ishte fakti që asnjë nga sigurimi nuk iu afrua djaloshit për një kohë të gjatë për ta ndaluar.

Pjesa më pak alarmueses ishte pasi tifozi ishte i lumtur dhe paqësor që gjendej para ylli të Barcelonës duke bërë edhe foto.

Për ta bërë këtë gjë edhe më të keqe edhe një fans në pjesën e dytë e bëri të njëjtën gjë, kjo ndoshta se sigurimi ishte shumë i dobët në këtë ndeshje edhe për të bërë selfie me Leon! UEFA nuk duhet t’i lejoj këto gjëra, shkruan Marca.

Është e komplikuar të kontrollohen mijëra spektatorë.

Etiketa: , ,