Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Vrasja e policit, tre të arrestuar

Prizren Post | 17:55 - 25.03.2015

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Prishtinë – Policia e Kosovës ka kryer një aksion bastisjeje në Lagjen e Spitalit, me ç’rast ka marrë për intervistim disa persona në lidhje me vrasjen e pjesëtarit të Policisë së Kosovës, i cili u vra sot….

Policia e Kosovës ka kryer një aksion bastisjeje në Lagjen e Spitalit, me ç’rast ka marrë për intervistim disa persona në lidhje me vrasjen e pjesëtarit të Policisë së Kosovës, i cili u vra sot në orët e hershme të mëngjesit në lagjen “Mati 1”.

Të arrestuar deri më tani janë tre persona.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci ka thënë se policia do t’i vazhdojë hetimet dhe mbledhjen e dëshmive, ndërsa ka shtuar se është ende herët për të folur për shkaqet e vrasjes.

Borovci nuk e ka përjashtuar asnjërin nga shkaqet, duke thënë se ato mund të jenë sa personale aq edhe profesionale.


Etiketa:

Bëni një koment