Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Xheb Bush i jep fund ëndrrës presidenciale

Prizren Post | 10:38 - 21.02.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Kandidati republikan për president të SHBA-ve, Xheb Bush, është tërhequr nga gara.

Ai u tërhoq nga gara pas rezultateve të dobëta në Karolinën e Jugut. “Jam krenar për fushatën që kemi bërë. Por populli i Iowas, New Hempshire, Karolinës së Jugut foli dhe unë e respektoj vendimin e tyre, prandaj sot po i jap fund fushatës sime”, deklaroi ai.

Ish-guvernatori i Floridas tha se çdokush që do të marrë postin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës duhet të dijë se “duhet të jetë shërbëtor dhe jo pronar”.

“Presidenti i ardhshëm duhet të shërbejë me nder dhe përulje”, tha Bush.

Xheb Bush është djali i ish-presidentit Xhorxh Bush dhe vëllai i ish-presidentit Xhorxh W. Bush


Etiketa:
Arivisti Company