Ylli i Dortmundit Pulisic do të bashkohet me Chelsean me kontratë prej 64m EUR


E mërkurë, 2 Janar 2019

Në pamundësi për të rënë dakord me kushtet e reja me mesfushorin sulmues, BVB mendoi se marrëveshja e ofruar nga Blues ishte një që ata nuk mund ta refuzonin.

Christian Pulisic është duke iu bashkuar Chelseas në një kontratë prej 58 milionë funtesh (64 milionë euro / 73 milion dollarë) po që do ta lë atë të huazohet përsëri në Dortmund për pjesën e mbetur të sezonit 2018-19.

Përfaqësuesi i SHBA-ve ka bërë përshtypje që kur ka bërë përparim për ekipin e Bundesligës gjatë fushatës 2015-16 dhe ka bërë 115 paraqitje për ekipin e parë, duke shënuar 15 gola dhe duke krijuar 24 asistime.

Megjithatë, ai ka luftuar për të mbajtur një vend të rregullt si titullar në anën e Lucien Favre që ka ngjitur ekipin në krye të renditjes së ligës për këtë sezon, duke hapur një hendek prej gjashtë pikash ndaj Bayern Munich.

Etiketa: , ,
Të fundit