Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Ylli i Kosovës shërohet nga coronavirusi

Prizren Post | 17:39 - 27.03.2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

U bë futbollisti i parë i Kosovës që u prek nga coronavirusi dy javë më parë.

Por tani pas dy jave izolim, Valdrin Mustafa ka marrë lajmin më të mirë të vitit, pasi testi i fundit që ka bërë ka rezultuar negativ.

Ylli i skuadrës gjermane Hannover 96 këtë gjë e ka konfirmuar në një prononcim për Telegrafin.

Pas 14 ditëve izolim së bashku me familjen e tij, Mustafa ka thënë se më nuk ka asnjë simptomë të Covid-19 dhe se ka dalë negativ.


Etiketa:

Bëni një koment