​Arsenali dominon, por nuk fiton


E enjte, 21 Maj 2015

Arsenali e ka dominuar plotësisht ndeshjen ndaj Sunderlandit në Premier League, por nuk ka arritur ta fitojë, pasi rezultati përfundimtar ka qenë 0-0.

Si në pjesën e parë, po ashtu edhe në të dytën ekipi i drejtuar nga Arsene Wenger e pati dominimin dhe rastet për shënim, por goli i tri pikëve mungoi në këtë ndeshje.
Pas kësaj ndeshjeje skuadra e Arsenalit është në pozitën e tretë me 72 pikë në Premier League, kurse Sunderland renditet në pozitën e 15-të me 38 pikë të grumbulluara.

Etiketa: ,

Leave a Reply