Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

​Zyrtare: City transferon yllin e Realit (Foto)

Prizren Post | 10:05 - 23.07.2017

Mbrojtësi brazilian, Danilo është larguar nga Real Madrid për të kaluar te gjiganti i Premierligës, Manchester City.

Lajmi është konfirmuar nga të dy skuadrat, ndërsa lojtari ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare.

“Real Madrid dhe Manchester City kanë arritur marrëveshje për transferimin e Danilos”, thuhet në njoftimin zyrtar të Realit.

Danilo skuadrës angleze i ka kushtuar 30 milionë euro dhe pesë të tjera bonuse, në varësi të sukseseve.

Braziliani kështu bëhet lojtari i gjashtë që largohet gjatë kësaj vere nga Real Madrid, pas Pepes, Coentraos, Jamesit, Moratas dhe Marianos.


Etiketa:
Arivisti Company